SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Jardiniere 9065127
nr 906 5127
Jardiniere
nysilver, Herrmann, 1920-tal, insats saknas, längd: 46 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 18 augusti 2014
kl 18:44:09
16/8 15:39:41
16/8 15:40:24
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.